| Suoritinvalmistaja | AMD |
| Prosessorin kanta | Pistoke AM5 |
| Tuettu prosessorin kanta | Pistoke AM5 |
| Tuetut muistityypit | DDR5-SDRAM |
| Muistipaikkojen lukumäärä | 2 |
| Muistipaikkojen tyyppi | DIMM |
| Muistikanavat | Kaksikanava |
| ECC-yhteensopivuus | ECC ja Non-ECC |
| Tuetut muistin kellotaajuudet | 4800,5000,5200,5400,5600,5800,6000,6200,6400 MHz |
| Tuetun muistikellon nopeus (enint.) | 6400 MHz |
| Sisäinen enimmäismuisti | 64 GB |
| Unbuffered memory | Kyllä |
| Tuetut tallennusasematyypit | HDD & SSD |
| Tuetut tallennusasemaliitännät | M.2, SATA III |
| RAID-tuki | Kyllä |
| RAID-tasot | 0, 1, 10 |
| Tuettu rinnakkaiskäsittelyteknologia | Ei tuettu |
| USB 2.0-liittimet | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) liittimet | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) -yhdistimet | 1 |
| SATA III-liittimiä | 4 |
| S/PDIF out -liitin | Kyllä |
| Etupaneelin ääniliitin | Kyllä |
| Etupaneelin liitin | Kyllä |
| ATX-virtaliitin (24-pin) | Kyllä |
| CPU-tuuletinliitin | Kyllä |
| Kotelotuulettimien liitinmäärä | 4 |
| EPS virtaliitin (8-pin) | Kyllä |
| 12V liitin | Kyllä |
| RGB LED -piikkirima | Kyllä |
| USB 2.0 -porttien määrä | 2 |
| USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) C-tyypin porttien määrä | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) A-tyypin porttien määrä | 5 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) C-tyypin porttien määrä | 1 |
| USB4-sukupolvi 2x2-porttien määrä | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) -portit | 1 |
| PS/2-porttien määrä | 1 |
| VGA (D-Sub) -porttien määrä | 0 |
| HDMI-porttien lukumäärä | 0 |
| DVI-D -portteja | 0 |
| Kuulokelähdöt | 1 |
| Mikrofonitulo | Kyllä |
| Ethernet LAN | Kyllä |
| Ethernet-liitännän tyyppi | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Wi-Fi | Kyllä |
| Wi-Fi-standardi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi-standardit | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Kyllä |
| Bluetooth-versio | 5.3 |
| Komponentti (tuotteelle) | PC |
| Emolevyn muototekijä | mikro ATX |
| Emolevyn piirisarjan perhe | AMD |
| Emolevyn piirisarja | AMD X670 |
| Audiosiru | Realtek ALC4080 |
| Äänilähdön kanavat | 7.1 kanavaa |
| Virtalähteen malli | ATX |
| Windows-käyttöjärjestelmätuki | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| PCI Express x 1 korttipaikkoja | 1 |
| PCI Express x16 (Gen 5.x) -paikat | 1 |
| M.2 (M) paikkojen määrä | 3 |
| BIOS-tyyppi | UEFI AMI |
| BIOS-muistin koko | 256 Mbit |
| Clear CMOS nappula | Kyllä |
| Pakkauksen leveys | 367 mm |
| Pakkauksen syvyys | 291 mm |
| Pakkauksen korkeus | 74 mm |
| Pakkauksen paino | 3,08 kg |
| Tuotteen leveys | 244 mm |
| Tuotteen syvyys | 244 mm |
| Sisältää johdot | SATA |
| Käyttöopas | Kyllä |
| Ajurit mukana | Kyllä |
| Erikoisominaisuudet | ROG Exclusive Software
- GameFirst VI
- ROG CPU-Z
- ROG True Voltician
- Sonic Studio III + Sonic Studio Virtual Mixer + Sonic Suite Companion
- Sonic Radar III
- DTS® Sound Unbound
- BullGuard Internet Security (1-year full version)
ASUS Exclusive Software
Armoury Crate
- AIDA64 Extreme (1 year full version)
- Aura Creator
- Aura Sync
- Fan Xpert 4 with AI Cooling II
- Power Saving
- Two-Way AI Noise Cancellation
AI Suite 3
- TPU
- DIGI+ Power Control
- Turbo app
- PC Cleaner
MyAsus
WinRAR
UEFI BIOS
ASUS EZ DIY
- ASUS CrashFree BIOS 3
- ASUS EZ Flash 3
- ASUS UEFI BIOS EZ Mode |
| Pakkauksen sisältö | Cables
1 x RGB extension cable
2 x SATA 6Gb/s cables
ROG GEN-Z.2 with Heatsink
1 x ROG GEN-Z.2 with heatsink
1 x M.2 pad for ROG GEN-Z.2
2 x M.2 screw package for ROG GEN-Z.2
ROG True Voltician
1 x ROG True Voltician
4 x cables for ROG True Voltician
Additional Cooling Kit
1 x Thermal pad for M.2
Miscellaneous
1 x ASUS Wi-Fi moving antennas
1 x Q-connector
1 x M.2 Q-Latch package for M.2 backplate
1 x ROG Graphics card holder
1 x ROG key chain
1 x ROG stickers
1 x ROG thank you card
1 x Rubber Package for M.2 backplate
Installation Media
1 x USB drive with utilities and drivers
Documentation
1 x User guide |