| Suoritinvalmistaja | AMD |
| Prosessorin kanta | Pistoke AM5 |
| Yhteensopivat prosessorit | AMD Ryzen™ 7 |
| Tuetut muistityypit | DDR5-SDRAM |
| Muistipaikkojen lukumäärä | 4 |
| Muistipaikkojen tyyppi | DIMM |
| Muistikanavat | Kaksikanava |
| ECC-yhteensopivuus | ECC ja Non-ECC |
| Tuetut muistin kellotaajuudet | 4800,5000,5200,5400,5600,5800,6000,6200,6400 MHz |
| Sisäinen enimmäismuisti | 128 GB |
| Unbuffered memory | Kyllä |
| Tuetut tallennusasematyypit | HDD & SSD |
| Tuetut tallennusasemaliitännät | M.2, PCI Express 4.0, PCI Express 5.0, SATA |
| Tuettujen HDD:iden lukumäärä | 4 |
| Tuettujen tallennusasemien lukumäärä | 2 |
| RAID-tuki | Kyllä |
| RAID-tasot | 0, 1, 10 |
| USB 2.0-liittimet | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) liittimet | 2 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) -yhdistimet | 0 |
| SATA III-liittimiä | 0 |
| SATA-liitinten määrä | 4 |
| SATA-liitinten kokonaismäärä | 4 |
| S/PDIF out -liitin | Kyllä |
| Audioliitin | Kyllä |
| Etupaneelin liitin | Kyllä |
| ATX-virtaliitin (24-pin) | Kyllä |
| Virtalähteen tuuletinliitin | Kyllä |
| CPU-tuuletinliitin | Kyllä |
| Kotelotuulettimien liitinmäärä | 3 |
| Peripheral (Molex) virtaliittimet (4-pin) | 4 |
| EPS virtaliitin (8-pin) | Kyllä |
| COM-liitinten määrä | 1 |
| TPM-liitin | Kyllä |
| 12V liitin | Kyllä |
| RGB LED -piikkirima | Kyllä |
| USB 2.0 -porttien määrä | 4 |
| USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) C-tyypin porttien määrä | 0 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) A-tyypin porttien määrä | 2 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) C-tyypin porttien määrä | 0 |
| Ethernet LAN (RJ-45) -portit | 1 |
| VGA (D-Sub) -porttien määrä | 1 |
| HDMI-porttien lukumäärä | 1 |
| DVI-D -portteja | 0 |
| DisplayPort-portteja | 1 |
| Kuulokelähdöt | 1 |
| Tulo | Kyllä |
| Mikrofonitulo | Kyllä |
| USB-liitin | USB A-tyyppi |
| Ethernet LAN | Kyllä |
| Ethernet-liitännän tyyppi | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Wi-Fi | Kyllä |
| Wi-Fi-standardi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi-standardit | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Kyllä |
| Bluetooth-versio | 5.2 |
| Komponentti (tuotteelle) | PC |
| Emolevyn muototekijä | mikro ATX |
| Emolevyn piirisarjan perhe | AMD |
| Emolevyn piirisarja | AMD B650 |
| Äänilähdön kanavat | 7.1 kanavaa |
| Virtalähteen malli | ATX |
| Windows-käyttöjärjestelmätuki | Windows 10, Windows 11 |
| PCI Express x16 (sukupolvi 4.x) -paikkaa | 3 |
| BIOS-tyyppi | UEFI AMI |
| BIOS-muistin koko | 256 Mbit |
| Clear CMOS nappula | Kyllä |
| Tuotteen leveys | 244 mm |
| Tuotteen syvyys | 244 mm |
| Sisältää johdot | SATA |
| Niputettu ohjelmisto | ASUS Exclusive Software
Armoury Crate
- Aura Creator
- Aura Sync
- Fan Xpert 2+
- Power Saving
AI Suite 3
- TurboV EVO
- DIGI+ VRM
- PC Cleaner
ASUS CPU-Z
MyASUS
Norton Anti-virus software (Free Trial version)
WinRAR
UEFI BIOS
ASUS EZ DIY
- ASUS CrashFree BIOS 3
- ASUS EZ Flash 3
- ASUS UEFI BIOS EZ Mode |
| Äänen ulostulo | Realtek 7.1 Surround Sound High Definition Audio CODEC* - Supports: Jack-detection, Multi-streaming, Front Panel Jack-retasking - Supports up to 24-Bit/192 kHz playback Audio Features - Audio Shielding - Premium audio capacitors - Dedicated audio PCB layers * A chassis with an HD audio module in the front panel is required to support 7.1 Surround Sound audio output. |
| Erikoisominaisuudet | Total supports 2 x M.2 slots and 4 x SATA 6Gb/s ports* AMD Ryzen™ 7000 Series Desktop Processors M.2_1 slot (Key M), type 2242/2260/2280 (supports PCIe 5.0 x4 mode) AMD B650 Chipset M.2_2 slot (Key M), type 2242/2260/2280 (supports PCIe 4.0 x4 mode) 4 x SATA 6Gb/s ports * AMD RAIDXpert2 Technology supports both PCIe RAID 0/1/10 and SATA RAID 0/1/10. |
| Graffinen lähtö | 1 x DisplayPort** 1 x VGA port 1 x HDMI® port*** * Graphics specifications may vary between CPU types. Please refer to AMD CPU specifications. ** Supports max. 8K@60Hz as specified in DisplayPort 1.4. *** Supports 4K@60Hz as specified in HDMI® 2.1. |